7.6 IMDB Puanı

Watchmen Full 720p Tek Parça izle

(Watchmen)
  • Yapım Yılı 2009
Yönetmen Zack Snyder
Senaryo David Hayter, Alex Tse, Dave Gibbons
Oyuncular Malin Akerman, Billy Crudup, Matthew Goode, Jackie Earle Haley
Ödüller 11 ödül & 22 Adaylık.
Watchmen izle, Watchmen Altyazılı izle, Watchmen Türkçe Dublaj izle, 2009 ABD Yapımı olan Watchmen filminin toplam süresi 2 saat 42 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram, Gizem ve Aksiyon'dur. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,6'dır. Filmin yönetmenliğini Zack Snyder yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise David Hayter ve Alex Tse yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Jackie Earle Haley, Patrick Wilson, Carla Gugino

Watchmen Filmin konusu: Alternatif bir zaman çizelgesi kullanarak ve çok uluslu teori uygulayarak, hikaye, her iki tarihsel olarak önemli zaman dilimlerini biraz taklit ederken, neredeyse aynı, ancak ayrı bir Amerika'da bulunur. İlk başlarda 1939'da, solma savaşları sırasında, kostümlü çeteler ve suçluların artmasına cevaben Minutemen denilen kostümlü bir suç savaşçıları ekibi; 1980'lerin ortalarında Soğuk Savaş Dönemi ortasına kadar 1960'ların Vietnam Dönemi öncesi ve benzer şekilde kapsayan bu yaratım ve zaman çizelgesi Amerika, on yıllar sonra kurulan “Bekçi” takımının yükselişini gördü (aslen Bekçi'deki ). Varlıkları ve etkileri dünya olaylarını çarpıcı biçimde etkiledi: Doktor Manhattan'ın güçleri ABD'nin Vietnam Savaşı'nı kazanmasına yardımcı oldu ve Batı'ya Sovyetler Birliği'ne karşı 1985 yılında Soğuk Savaş'ı tırmanma tehdidi altında olan stratejik yakın eşlik askeri üstünlüğü sağladı. tamamen ısıl savaş savaşı. Ek olarak Komedyen, Başkan Richard Nixon’ın yerine durmasını, yeniden seçilmesini ve birbirini izleyen birden fazla Başkanlık Şartı sunmasını sağlayarak Watergate Skandalı kanıtını bastırdı. Savaşı sonlandırmadaki başarısı nedeniyle, Watergate Olayından kaçmak ve ezici destek, 22. Değişikliğin tamamen yürürlükten kaldırılmasını görüyor.

Sonunda, geniş çapta ülke çapında bir polis greviyle birleşmiş ABD genel halkını süpüren uyanıklık karşıtı duyarlılık, tüm "kostümlü maceraları" ve "uyanıklığı" yasadışı kabul eden Keene Yasası'nın kabul edilmesini sağlar. Kahramanların çoğu emekli olurken, Dr. Manhattan ve Komedyen hükümetin onayladığı ajanlar olarak görev yapıyor ve Rorschach yasaların dışında çalışmaya devam ediyor.

Hükümet ajanı Edward Blake'in cinayetini araştırırken, Rorschach, Blake'in Komedyen olduğunu keşfeder ve birinin eski kostümlü kahramanları ortadan kaldırmaya çalışabileceğini söyler. Emekli yoldaşlarını uyarıyor - Daniel Dreiberg (Nite Owl II), Dr. Manhattan ve ikincisi sevgilisi, aynı zamanda eski bir kahraman Laurie Jupiter (Silk Spectre II). Manhattan, Rorschach'ı görmezden geliyor ve Dreiberg şüpheci, ancak bu bilgiyi, aynı zamanda reddeden bir milyarder olan Adrian Veidt'e (Ozymandias) aktarıyor.

Bir basın toplantısında, muhabir Ted Koppel, Dr. Manhattan'ın kendisinin kanserine yakın olduğunu gösteren ve eski sevgilisini de kanser olduğunu ortaya çıkarmak için birkaç kişiye verdiğini öne sürüyor. Öfkeli, katılımcılar Koppel'i ve diğerlerini öfkeyle belirtilmeyen bir yere taşıyan Dr. Manhattan'ı sorguluyor.

Bir tepkiden sonra, Dr Manhattan kendisini Sovyetler’e Afganistan’ı istila etme konusunda güven veren bir şekilde Mars’a sürgün ediyor. Rorschach'ın teorisi, Veidt'in suikast girişimini dar bir şekilde engellemesinden kaçındığında haklı görünüyor ve Rorschach, Moloch adlı eski bir kötülüğün cinayeti için kendisini suçlu buluyor. Rorschach tutuklandığında kimliğinin Walter Kovacs olduğu ortaya çıkar ve hapishaneye gönderilir. Jüpiter, Dr. Manhattan'dan ayrıldıktan sonra Dreiberg ile birlikte kalacak. İki sevgili olurlar ve emeklilikten çıkmaya karar verirler. Rorschach'ın hapisten kaçmasına yardım ettikten sonra, Jüpiter, onu Mars'a götüren Dr. Manhattan ile karşı karşıya kalıyor. Anılarını incelerken, Blake'in kızı olduğunu keşfeder ve ailesinin çalkantılı ilişkisine rağmen yarattığı hayatının mucizesini gerçekleştirir. Daha sonra onunla birlikte Dünya'ya döner.

Komployu inceleyen Rorschach ve Dreiberg, Veidt'in her şeyin arkasında olduğunu keşfetti. Rorschach şüphesini, New Frontiersman'ın yayıncılık bürosunda bıraktığı ve sağcı bir tabloid olan dergisine kaydeder. Rorschach ve Dreiberg, Antarktika'daki geri çekilmesinde Veidt'le karşı karşıya kaldı. Veidt, Blake'in cinayetinden, Manhattan'ın sürgününden, Rorschach'ın çerçevesinden ve kendi suikast girişiminden sorumlu olduğunu itiraf ediyor. Planının, ABD ile ABD'yi birleştirmek olduğunu ve dünyanın ana şehirlerini, Dr. Manhattan tarafından üretilene benzer bir Radyoaktif Bozulma İmzası oluşturan patlayan enerji reaktörleriyle tahrip ederek birleştirmek olduğunu açıklıyor. Rorschach ve Dreiberg onu durdurmaya çalışıyor, ancak Veidt ikisini de bastırıyor ve planının çoktan harekete geçtiğini ortaya koyuyor: Reaktörler çoktan patladı ve Çürüme İmzaları Dr. saldırı.

Jüpiter ve Dr. Manhattan yıkılan bir New York City'ye varır ve Veidt'in sorumlu olduğunu belirler. Üssüne ışınlanarak, geri çekilmesine ve Dr. Manhattan'ı öldürmeye çalışmasına neden oldu. Başarısız, onlara, Nixon'un iki süper güçün yeni ortak düşmanlarına karşı müttefik olduklarını söylediği televizyonda yayınlanan bir haber gösterdiğini gösteriyor: Dr. Manhattan. Her ne kadar müttefikleri hakikati açığa vurmanın bu yeni huzuru bozacağının farkında olsa da, Rorschach uzlaşmayı reddediyor ve Veidt’i açığa çıkarmak için Amerika’ya geri dönmeye çalışıyor. Dr. Manhattan, Rorschach'ın gerçeği ifşa etmemesi için onu öldürme talebine müdahale eder ve ona uyar.

Manhattan, kalıcı olarak başka bir galaksiye gitmeden önce Jüpiter'in son öpüşmesini paylaşırken, öfkeli bir Dreiberg kendini savunmak için çaba göstermeyen Veidt'e saldırır. Bununla birlikte, dünya barışının mümkün olması için fedakarlık olması gerektiğini iddia ederek eylemlerini savunuyor. Dreiberg, Veidt'in insanlığı deforme ettiğini ve sakat bıraktığını söyleyen mantığını reddetti. Dreiberg ve Jüpiter, suçla mücadeleye devam etme planlarıyla New York'a geri döndü. Daha sonra, New Frontiersman’ın editörü genç bir çalışana, dünya barış içinde olduğu için rapor edilecek bir şey olmadığını söyler. Editör, çalışanlara, aralarında Rorschach'in günlüğü olan bir krank postaları koleksiyonunun içeriğini basma izni verir.
10
10
6,761 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın