8.0 IMDB Puanı

The Revenant Full 720p Tek Parça izle

(The Revenant)
  • Yapım Yılı 2015
Yönetmen Alejandro G. Iñárritu
Senaryo Mark L. Smith, Alejandro G. Iñárritu, Michael Punke
Oyuncular Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter
Ödüller 3 Oscar Kazandı. Diğer 86 ödül & 181 adaylık.
The Revenant izle, The Revenant Altyazılı izle, The Revenant Türkçe Dublaj izle, 2015 ABD, Hong Kong ve Tayvan ortak yapımı olan The Revenant filminin toplam süresi 2 saat 36 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Aksiyon, Biyografi ve Macera'dır. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 8,0'dır. Filmin yönetmenliğini Alejandro G. Iñárritu yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Mark L. Smith ve Alejandro G. Iñárritu yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter

The Revenant Filmin konusu: 1823'ün sonlarında Hugh Glass, Andrew Henry’nin tuzaklarını örgütsüz topraklar aracılığıyla yönlendirir. O ve onun yarısı Pawnee oğlu Hawk avlanırken, şirketin kampı bir Arikara savaş partisinin saldırısına uğradı. Glass'ın rehberliğinde hayatta kalanlar Fort Kiowa'ya yürüyerek gidebilirler, çünkü iniş yapan yolcuların onları savunmasız hale getireceğine inanır. Takıldıktan sonra, mürettebat kıyıya yakın peletleri saklar.

Gözetleme oyun oynarken, Cam kötü bir boz ayı tarafından kötü bir şekilde dövülür ve ölüme yakın bırakılır. Başka bir Arikara saldırısından korkan Trapper John Fitzgerald, grubun Mercy'i öldürmesi ve hareket etmesini sağlaması gerektiğini savunuyor. Henry kabul eder, ancak tetiği çekemez; Bunun yerine, Cam ile kalmak ve ölümünden sonra onu gömmek için birisi için para sunuyor. Tek gönüllüler Hawk ve genç Jim Bridger olduğunda Fitzgerald, terkedilmiş piyonlardan kayıplarını telafi etmek için para için kalmayı kabul eder.

Diğerleri ayrıldıktan sonra Fitzgerald Glass'ı boğmaya çalışır ancak Hawk tarafından keşfedilir. Fitzgerald, Hawk'un Cam'ı öldürmeye kalkıştığı yüksek tepkisinin Arikara'yı uyarabileceğinden endişe duyuyordu, Hawk'u Cam'ı çaresizce izleyerek öldürüyordu. Ertesi sabah Fitzgerald, Bridger'ı Arikara'nın yaklaştığını ve Cam'ı terk etmesi gerektiğini ikna ediyor. Ayrıldıktan sonra Fitzgerald yalan söylediğini kabul ediyor. Fitzgerald ve Bridger kalede Henry ile tanıştığında Fitzgerald, Cam'ın öldüğünü ve Hawk'un ortadan kaybolduğunu söyler. Suçluluğuna rağmen, Bridger yalan konusunda karmaşıktır.

Cam vahşi doğada zorlu bir yolculuk başlar. Kendini ameliyat ettirir ve Şef Elk Köpeğinin kaçırılan kızı Powaqa'yı arayan Arikara'yı takip eder. Cam, "intikamın Yaratıcının elinde olduğu" yazan Pawnee mülteci Hikuc'la karşılaşır. Erkekler bizon eti paylaşır ve birlikte seyahat eder. Bir halüsinojenik deneyimin ardından Glass, Fransız avcıların astığı Hikuc'u keşfeder. Kamplarına sızıyor ve lideri Powaqa'ya tecavüz ediyor. Onu serbest bırakır, iki avcıyı öldürür ve Hikuc'un atını kurtarır, arkasında kantini bırakır. Ertesi sabah, Cam Arikara tarafından pusuya atıldı ve atındaki bir uçurumun üzerinden sürüldü. Fırtınalı geceden atını kıpkırmızı yaparak ve karkasının içine sığınarak hayatta kalıyor.

Bir Fransız kurtulan, Fort Kiowa'ya girer ve Bridger, kantini Glass's olarak tanır. Çalındığına inanarak, Henry bir arama partisi düzenler. Fitzgerald, Glass'ın hayatta olduğunu fark eder, karakolun güvenliğini ve kaçışını boşaltır. Arama ekibi, bitkin camı bulur. Öfkeli Henry, Bridger'ın tutuklandığını emretti, ancak Glass Bridger'ın aldattığını ve Fitzgerald'ın Hawk'u öldürdüğünü açıkladı. Glass ve Henry Fitzgerald'ın peşinde koşarak yola çıktılar.

İki ayrılıştan sonra, Fitzgerald Henry'yi pusuya düşürür ve öldürür. Glass, Henry'nin cesedini bir tuzak olarak atında kullanır ve Fitzgerald'ı koluna vurur. Fitzgerald'ı acımasızca dövüştüğü bir nehir kıyısına götürüyor. Glass Fitzgerald'ı öldürmek üzere, ama aşağı doğru bir grup Arikara'yı gösteriyor. Hikuc'un sözlerini hatırlar ve Fitzgerald'ı aşağıya Arikara'nın ellerine geçirir. Elk Dog Fitzgerald ve Arikara yedek camını öldürür ve kafa derisi çıkarır. Ağır yaralanan Cam, karısının ruhu tarafından ziyaret edildiği dağlara çekiliyor.
10
3,672 Görüntülenme