6.2 IMDB Puanı

Red Joan (Kırmızı Joan) izle

(Red Joan)

Filmin Konusu


İngiltere'de doğan Joan Stanley, Sovyet ve Komünist parti sempatizanıdır. İngiliz bir memur olan Joan, 1930'larda KGB tarafından istihdam edildi. Bu dönemde nükleer bombanın sırlarını Sovyetlere başarıyla taşıdı. Joan tarafından sağlanan bilgiler Sovyetler Birliği'nin Batı'ya ayak uydurmasını ve atom bombasında onlarla rekabet etmesini sağladı. Gerçek bir hikayeye dayanan film, 50 yılı aşkın bir süredir casusluk yapan bir casus olan Joan Stanley'in hayatını anlatıyor. Tarihte en etkili casuslardan biri olan Joan Stanley'i 18 yıldır Cambridge'de fizik okumaya başladığı andan itibaren MI5 tarafından yakalanmasına ve yaşlılarla olan ilişkisine kadar seviyorum.

Filmin Kadrosu


Red Joan ,Lindsay Nunro'nun senaryosundan Trevor Nunn tarafından yönetilen 2018 İngiliz casus drama filmi. Filmde Sophie Cookson , Stephen Campbell Moore , Tom Hughes , Ben Miles , Nina Sosanya , Tereza Srbova ve Judi Dench yer alıyor .

Red Joan dünya prömiyerini 7 Eylül 2018'de Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştirdi ve 19 Nisan 2019'da Lionsgate tarafından İngiltere'de yayınlandı.

Red Joan Kitabı


Red Joan , kendisi Melita Norwood'un hayatından esinlenilen Jennie Rooney tarafından yazılan aynı isimli bir romana dayanıyor . Norwood İngiliz Demir Dışı Metaller Araştırma Derneği'nde sekreter olarak çalıştı ve Sovyetler Birliği'ne nükleer sırlar sağladı. Norwood'un SSCB'ye ihanet ettiği materyaller, Sovyetlerin nükleer bomba teknolojisini geliştirme hızını hızlandırdı.
10
2,133 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın