Bet Doksan
7,0 IMDB Puanı

Mowgli: Orman Çocuğu Full 720p Tek Parça izle

(Mowgli)
  • Yapım Yılı
Yönetmen
Senaryo Rudyard Kipling, Callie Kloves
Ödüller 1 ödül
Mowgli izle, Mowgli Altyazılı izle, Mowgli Türkçe Dublaj izle, 2018 Birleşik Krallık yapımı olan Mowgli filminin toplam süresi henüz belli olmasa da, Filmin yer aldığı film türleri ise Macera ve Dram'dır. Filmin yönetmenliğini Andy Serkis yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Rudyard Kipling ve Callie Kloves yazmıştır. Filmin başrolünde ise Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Andy Serkis gibi isimler yer almaktadır.

Filmin konusu: Ormanda, Kaa, sakat bir Bengal kaplanı olan Shere Khan olarak seyreder, sadece bir çocuğun kaçışıyla bir aile ailesini öldürerek orman kanunu ihlal eder. Sahneye çekilen Bagheera, Mowgli'yi kurtarır ve Nisha ve Vihaan tarafından yetiştirilen bir kurt ailesine götürür, sadece Tabaqui için, Shere Khan'ın çizgili sırtlan takipçisi, çocuğu kovalanmadan önce keşfetmek için. Mowgli'yi kurt konseyi ve paket lideri Akela'dan önce kaderini almaya karar verdiler, Bagheera hayatını bir ölümle satın aldılar ve Baloo güçlü bir şekilde silahlı bir şekilde kabul edildi. Shere Khan Mowgli'yi öldürmeye gelir, ancak Akela onu durdurur, oğlan artık paketin bir üyesidir ve Shere Khan'ı terk etmeye zorlar, ancak kaplanın geri dönmesini istemez.

Mowgli uzun yıllar boyunca kurt paketi arasında yaşıyor. Bir gün Mowgli tek başına yüzmeye gider ve Shere Khan ile karşılaşır. Kaplandan kaçmayı başarır ve Bagheera tarafından eve getirilir. Bagheera, Mowgli'ye insan olduğunu ve insan köyüne giderse güvende olacağını göstermesine rağmen, Mowgli bir kurt olmayı istediğini belirtir. Sadece paketin denemesinden vazgeçerse devam edeceğini söyler, bu da paketin tam üyesi olup olmayacağını belirler. Deneme sırasında, genç kurtları kovalamak ve gücünü test etmek için avcı olarak hareket eden Bagheera, sürekli olarak Mowgli'yi kovalar ve ilk geldiğinde başarısız olmasına neden olur. Baloo konuyla ilgili olarak Bagheera ile yüzleşirken, Mowgli Bandar-log tarafından kaçırıldı; Tabaqui'nin Shere Khan'daki emri üzerine orman maymunları. Shere Khan, bilinçsizken Mowgli'yi yemeye çalışır, ancak Baloo ve Bagheera tarafından durdurulur. Bununla birlikte, Shere Khan'ın köleleriyle yaptıkları savaş sırasında bunalmışlar ve yalnızca Mowgli'yi kurtaran Kaa'nın müdahalesidirler.

Mowgli, Kaa'nın onu izlediğini ve ormanı değiştirme gücüne sahip olduğuna inandığını öğrenir. Daha sonra onu tekrar Mowgli için Akela'ya meydan okuyan Shere Khan'a yöneltir. Mowgli, kaplanı ve Akela'nın meydan okuyucusunu Man-Village'dan alınan ateşle durdurur, ancak Akela'nın gözlerinde kendini utandırır ve Man-Köyü'ne gitmek zorunda kalır. Mowgli, sömürgeci avcı John Lockwood da dahil olmak üzere köylüler tarafından ele geçirilir ve bir kafese yerleştirilir. Bagheera onu ziyaret eder ve kalmasını söyler, çocuğu güvenini kazanmaya teşvik eder, çünkü Bagheera bir zamanlar gençken esaretten kaçar. Mowgli yavaşça köy hayatının tadını çıkarır, nazikçe Messua tarafından yetiştirilir ve Lockwood'un av ve yaşam becerilerini öğrenir. Bu arada, Shere Khan ormanda sıkıntı yaratmaya devam ediyor. Mowgli'nin kurucusu, kendisini tamamen kabul eden az sayıdaki üyeden biri olan kurt erkek çocukla gizlice buluşur ve Shere Khan'ın onları evden dışarı çıkardığı ve yine Akela'ya hala bağlı olan kurtlara baskı yaptığı için geri dönmesini söyler. Ancak, Mowgli, hala dışarı atılmaktan çok iğrençtir, onların akıllarına karşı sempatik değildir ve onları teşvik eder.

Lockwood'a karşı Mowgli'nin tutumu, Lockwood'un spor için avladığını ve Mowgli'nin bir kurt yavrusu arkadaşı olan Bhoot'u öldürdüğünü fark ettiğinde değişiyor. Mowgli daha sonra ormana döner ve fillerden Shere Khan ile savaşmasına yardım eder. Daha sonra Baloo, Bagheera ve kurt paketi ile kavga eder ve çatışmadan uzak durmak zorunda kalır. Ne olursa olsun, Mowgli planına devam eder ve Shere Khan'ı köyün kenarına yapıştırır, burada sürünün yardımıyla kaplan ölümcül bir şekilde yaralar. Ancak Lockwood, kaplanı öldürmeye çalışırken Mowgli'yi bir mermiyle kazara çalıyor ve kurtaranın Shere Khan'dan Mowgli'yi kurtarmasıyla yanlışlıkla Akela'yı vuruyor. Lockwood, daha fazla zarar vermeden önce boğa filiyle durdurulur ve diğer hayvanlar da Mowgli'ye çözümünü gördüklerinde toplanır.

Akela, Mowgli'ye ölmeden önce orman yaratıkları ve kurt sürüsüne liderlik etmesi için verdiği nimeti verir ve Mowgli köyün arkasından ayrılarak, ölmekte olan Shere Khan'ı öldürdüğü ormana geri dönmeye karar verir. Mowgli ormanların bir üyesi olarak kabul edilir. Kaa, Mowgli'nin ormana bir ses verdiğini söylemeye devam ediyor ve yaşadığı ve izlediği sürece kalıcı bir barış vardı.


Mowgli: Orman Çocuğu izle

Mowgli: Orman Çocuğu izle, Mowgli: Orman Çocuğu Altyazılı izle, Mowgli: Orman Çocuğu Türkçe Dublaj izle, 2018 Birleşik Krallık yapımı olan Mowgli: Orman Çocuğu filminin toplam süresi henüz belli olmasa da, Filmin yer aldığı film türleri ise Macera ve Dram’dır. Filmin yönetmenliğini Andy Serkis yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Rudyard Kipling ve Callie Kloves yazmıştır. Filmin başrolünde ise Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Andy Serkis gibi isimler yer almaktadır.

Filmin konusu: Ormanda, Kaa, sakat bir Bengal kaplanı olan Shere Khan olarak seyreder, sadece bir çocuğun kaçışıyla bir aile ailesini öldürerek orman kanunu ihlal eder. Sahneye çekilen Bagheera, Mowgli: Orman Çocuğu’yi kurtarır ve Nisha ve Vihaan tarafından yetiştirilen bir kurt ailesine götürür, sadece Tabaqui için, Shere Khan’ın çizgili sırtlan takipçisi, çocuğu kovalanmadan önce keşfetmek için. Mowgli: Orman Çocuğu’yi kurt konseyi ve paket lideri Akela’dan önce kaderini almaya karar verdiler, Bagheera hayatını bir ölümle satın aldılar ve Baloo güçlü bir şekilde silahlı bir şekilde kabul edildi. Shere Khan Mowgli: Orman Çocuğu’yi öldürmeye gelir, ancak Akela onu durdurur, oğlan artık paketin bir üyesidir ve Shere Khan’ı terk etmeye zorlar, ancak kaplanın geri dönmesini istemez.

Mowgli: Orman Çocuğu uzun yıllar boyunca kurt paketi arasında yaşıyor. Bir gün Mowgli: Orman Çocuğu tek başına yüzmeye gider ve Shere Khan ile karşılaşır. Kaplandan kaçmayı başarır ve Bagheera tarafından eve getirilir. Bagheera, Mowgli: Orman Çocuğu’ye insan olduğunu ve insan köyüne giderse güvende olacağını göstermesine rağmen, Mowgli: Orman Çocuğu bir kurt olmayı istediğini belirtir. Sadece paketin denemesinden vazgeçerse devam edeceğini söyler, bu da paketin tam üyesi olup olmayacağını belirler. Deneme sırasında, genç kurtları kovalamak ve gücünü test etmek için avcı olarak hareket eden Bagheera, sürekli olarak Mowgli: Orman Çocuğu’yi kovalar ve ilk geldiğinde başarısız olmasına neden olur. Baloo konuyla ilgili olarak Bagheera ile yüzleşirken, Mowgli: Orman Çocuğu Bandar-log tarafından kaçırıldı; Tabaqui’nin Shere Khan’daki emri üzerine orman maymunları. Shere Khan, bilinçsizken Mowgli: Orman Çocuğu’yi yemeye çalışır, ancak Baloo ve Bagheera tarafından durdurulur. Bununla birlikte, Shere Khan’ın köleleriyle yaptıkları savaş sırasında bunalmışlar ve yalnızca Mowgli: Orman Çocuğu’yi kurtaran Kaa’nın müdahalesidirler.

Mowgli: Orman Çocuğu, Kaa’nın onu izlediğini ve ormanı değiştirme gücüne sahip olduğuna inandığını öğrenir. Daha sonra onu tekrar Mowgli: Orman Çocuğu için Akela’ya meydan okuyan Shere Khan’a yöneltir. Mowgli: Orman Çocuğu, kaplanı ve Akela’nın meydan okuyucusunu Man-Village’dan alınan ateşle durdurur, ancak Akela’nın gözlerinde kendini utandırır ve Man-Köyü’ne gitmek zorunda kalır. Mowgli: Orman Çocuğu, sömürgeci avcı John Lockwood da dahil olmak üzere köylüler tarafından ele geçirilir ve bir kafese yerleştirilir. Bagheera onu ziyaret eder ve kalmasını söyler, çocuğu güvenini kazanmaya teşvik eder, çünkü Bagheera bir zamanlar gençken esaretten kaçar. Mowgli: Orman Çocuğu yavaşça köy hayatının tadını çıkarır, nazikçe Messua tarafından yetiştirilir ve Lockwood’un av ve yaşam becerilerini öğrenir. Bu arada, Shere Khan ormanda sıkıntı yaratmaya devam ediyor. Mowgli: Orman Çocuğu’nin kurucusu, kendisini tamamen kabul eden az sayıdaki üyeden biri olan kurt erkek çocukla gizlice buluşur ve Shere Khan’ın onları evden dışarı çıkardığı ve yine Akela’ya hala bağlı olan kurtlara baskı yaptığı için geri dönmesini söyler. Ancak, Mowgli: Orman Çocuğu, hala dışarı atılmaktan çok iğrençtir, onların akıllarına karşı sempatik değildir ve onları teşvik eder.

Lockwood’a karşı Mowgli: Orman Çocuğu’nin tutumu, Lockwood’un spor için avladığını ve Mowgli: Orman Çocuğu’nin bir kurt yavrusu arkadaşı olan Bhoot’u öldürdüğünü fark ettiğinde değişiyor. Mowgli: Orman Çocuğu daha sonra ormana döner ve fillerden Shere Khan ile savaşmasına yardım eder. Daha sonra Baloo, Bagheera ve kurt paketi ile kavga eder ve çatışmadan uzak durmak zorunda kalır. Ne olursa olsun, Mowgli: Orman Çocuğu planına devam eder ve Shere Khan’ı köyün kenarına yapıştırır, burada sürünün yardımıyla kaplan ölümcül bir şekilde yaralar. Ancak Lockwood, kaplanı öldürmeye çalışırken Mowgli: Orman Çocuğu’yi bir mermiyle kazara çalıyor ve kurtaranın Shere Khan’dan Mowgli: Orman Çocuğu’yi kurtarmasıyla yanlışlıkla Akela’yı vuruyor. Lockwood, daha fazla zarar vermeden önce boğa filiyle durdurulur ve diğer hayvanlar da Mowgli: Orman Çocuğu’ye çözümünü gördüklerinde toplanır.

Akela, Mowgli: Orman Çocuğu’ye ölmeden önce orman yaratıkları ve kurt sürüsüne liderlik etmesi için verdiği nimeti verir ve Mowgli: Orman Çocuğu köyün arkasından ayrılarak, ölmekte olan Shere Khan’ı öldürdüğü ormana geri dönmeye karar verir. Mowgli: Orman Çocuğu ormanların bir üyesi olarak kabul edilir. Kaa, Mowgli: Orman Çocuğu’nin ormana bir ses verdiğini söylemeye devam ediyor ve yaşadığı ve izlediği sürece kalıcı bir barış vardı.

Mowgli: Orman Çocuğu Tek Parça izle

3,986 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın