7.6 IMDB Puanı

Maymunlar Cehennemi 2: Şafak Vakti 720p Tek Parça izle

(Dawn of the Planet of the Apes)
  • Yapım Yılı 2014
Yönetmen Matt Reeves
Senaryo Mark Bomback, Rick Jaffa, Amanda Silver, Rick Jaffa, Amanda Silver
Oyuncular Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 16 ödül & 47 adaylık.
Maymunlar Cehennemi 2: Şafak Vakti izle, Maymunlar Cehennemi 2: Şafak Vakti Altyazılı izle, Maymunlar Cehennemi 2: Şafak Vakti Türkçe Dublaj izle, 2014 ABD, İngiltere ve Kanada ortak yapımı olan Maymunlar Cehennemi 2: Şafak Vakti filminin toplam süresi 2 saat 10 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Aksiyon, Dram ve Macera'dır. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,6'^dır. Filmin yönetmenliğini Matt Reeves yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Mark Bomback ve Rick Jaffa yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır: Gary Oldman, Keri Russell, Andy Serkis

Maymunlar Cehennemi 2: Şafak Vakti Filmin konusu: Ölümcül ALZ-113 virüsünün pandemisinden on yıl sonra, daha sonra Simian Flu olarak adlandırılan dünya çapındaki insan nüfusu, beş yüz kadar genetik olarak virüse karşı bağışıklığı olan bir şekilde azaldı. Bu arada, hepsi, virüsün genetik olarak geliştirilmiş zekasıyla beslenen şempanze Caesar'ın altındaki maymunlar, San Francisco yakınlarındaki Muir Ormanları'nda bir koloni kurmuşlardır.

Bir gün, Malcolm adında bir adam tarafından yönetilen bir grup insan, şehre güç kazandıracak bir hidroelektrik baraj bulmak için San Francisco'dan maymunların topraklarına girer. Caesar'ın oğlu Blue Eyes ve arkadaşı Ash'ın karşılaşması, Carver adındaki bir adamın ikincisinin yaralanmasına yol açar. Caesar insanlara gitme emri verirken Malcolm daha fazla tırmandırmayı önler. Bir test konusu olarak gördüğü kötü muameleden dolayı insanlara karşı kin besleyen korkunç bir bonobo olan Koba, ordusunu bir güç gösterisi olarak bitmemiş bir kulede insan topluluğuna getiriyor. Caesar, insanlara kendi topraklarında kalmalarını talep ederken zorlanırsa, insanlarla savaşma niyetini duyurur. Malcolm, lider lideri Dreyfus'u ormana küçük bir ekip alma ve maymunlarla uzlaşma için zaman vermesini ve böylece barajlara ulaşabilmeleri için ikna eder. Onlara silahlarını teslim etmeleri koşuluyla jeneratör üzerinde çalışmasına izin veren Sezar ile tanışır. Malcolm, karısı Ellie ve oğlu Alexander'ın çalışmasıyla, maymunlarla bağ kuruyorlar. Bir hemşire Ellie'nin Caesar'ın karısı Cornelia'nın hastalığını etkili bir şekilde tedavi etmesi durumunda kırılgan bağlanma büyük ölçüde yardımcı olur.

Bu arada Dreyfus, Fort Point silahını kullanarak topluluğunu destekliyor. Koba, zırhı keşfeder ve bunun Caesar'la yüzleşir, ama onu insanlara maymunlardan daha çok sevmekle suçlar. Sezar, Koba'yı yanıt olarak döver ama onu öldürmekten kaçınır. Koba daha sonra orduya geri döner ve bir saldırı tüfeği alır, iki gardiyanı öldürür ve ardından insanları jeneratörün tamirinde ve şehre yeniden kazandırmada başarılı olur. Koba, maymunların evine gizli bir şekilde ateş açmak için kutlamalarından yararlanır. Ardından, aşağıdaki alt fırçanın içine düşen Caesar'ı vuruyor ve savaşı sürdürmek için insanları Sezar'ın görünen ölümüne çerçevelendiriyor. Koba hızla komuta ediyor ve maymunları San Francisco'ya götürüyor, burada kolyeyi yağdırıyor ve kuleye bir saldırı düzenliyorlar. Maymunlar binayı ihlal ediyor ve insanları Dreyfus'un yeraltında kaçması nedeniyle hapsediyor. Ash, Koba'nın silahsız insanları öldürme emirlerini Caesar'ın öğretilerini gerekçe göstermeyerek reddettiği zaman, Koba onun ölümüne övünür ve Caesar'a hapsedilmiş başka bir maymunu vardır.

Malcolm'un ailesi Caesar'ı zar zor yaşıyor ve onu San Francisco'daki eski evine götürüyor. Sezar, Koba'nın onu vurduğunu ve maymunların insanlar kadar yozlaşmış ve şiddetli olabileceğini itiraf eder. Malcolm, Sezar'a tıbbi malzeme bulmak için yerleşime girdiğinde, babasının hala hayatta olduğunu öğrenmeden önce onu ayıran Mavi Gözler'le karşılaşır ve onu öldüren insanları değil, Koba olduğunu söyler. Sezar ile uzlaştıktan sonra, Blue Eyes kuleye döner ve hapsedilen insanları ve maymunları serbest bırakır. Malcolm maymunları kuleye doğru sürükler ve Dreyfus'u bulur. Elektriğin geri dönüşünün, Dreyfus'un adamlarının, şu anda maymunlarla savaşmak üzere bir askeri üssünde hayatta kalanlarla radyo bağlantısı kurmasına izin verdiğini öğrenir. Sezar, kulenin tepesindeki Koba ile yüzleşir; Savaştıkça, Dreyfus, kendi hayatının bedeli olan maymunları öldürmek için başarısız bir girişimde kuleyi destabilize eden C-4 suçlamalarını patlatır. Koba öfkeyle maymunlara ateş etmeye başlar, ancak Caesar onu bir çıkıntıdan ele alır. Metal bir kirişe tutunurken, Koba Sezar tarafından bir maymun olarak kabul edilmez ve onun ölümüne düşer.

Malcolm ve Sezar, dostluğunu, Malcolm'un yaklaşan insan ordusunu uyarmasıyla kabul ediyor. Caesar, insanların saldırılarına karşı maymunları asla affetmeyeceklerini ve Malcolm'un ailesiyle birlikte ayrılmalarını ikna edeceğini söylüyor. Daha sonra, savaşmaya hazırlanan, diz çökmüş bir maymun kitlesinin önünde duruyor.
10
8,397 Görüntülenme