6.4 IMDB Puanı

Maskeli Süvari Full 720p Tek Parça izle

(The Lone Ranger)
  • Yapım Yılı 2013
Yönetmen Gore Verbinski
Senaryo Justin Haythe, Ted Elliott, Terry Rossio, Ted Elliott, Terry Rossio, Justin Haythe
Oyuncular Johnny Depp, Armie Hammer, William Fichtner, Tom Wilkinson
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. Diğer 4 ödül & 17 adaylık.
Maskeli Süvari izle, Maskeli Süvari Altyazılı izle, Maskeli Süvari Türkçe Dublaj izle, 2013 ABD Yapımı olan Maskeli Süvari filminin toplam süresi 2 saat 30 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Aksiyon ve Macera'dır. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 6,4'tür. Filmin yönetmenliğini Gore Verbinski yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Justin Haythe ve Ted Elliott yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Johnny Depp, Armie Hammer, William Fichtner

Maskeli Süvari Filmin konusu: 1933'te, efsanevi Lone Ranger'ı putlaştıran Will isimli bir çocuk, yaşlı bir Comanche Tonto ile bir San Francisco fuarında bir gösteride karşılaşır. Tonto, o Eski Batı maceracısıyla yaşadıklarını anlatıyor.

1869'da, avukat John Reid, demiryolu kralı Latham Cole tarafından yönetilen, tamamlanmamış Transcontinental Railroad aracılığıyla, Colby'ye Teksas'a geri döner. Reid’in bilinmediği bir trende, John’un Texas Ranger kardeşi Dan Reid tarafından ele geçirildikten sonra asıldığı için taşınan Tonto ve haydut Butch Cavendish’i de taşıyor. Cavendish'in çetesi Butch'u kurtardı ve treni raydan çıkardı. Tonto daha sonra hapsedildi. Dan, John’u Texas Ranger olarak kabul ediyor ve altı kişiyle birlikte Cavendish çetesinin peşinden gidiyorlar.

Cavendish'in adamları izleyenleri pusuya düşürür ve öldürürler. Cavendish, Dan'le hançerini öldürür ve kalbini hapisteki intikamı olarak yutar. Hapisten kaçan Tonto, ölen adamlarla karşılaşır ve onları gömür. Bununla birlikte, beyaz bir ruh atı John'u “ruh yürüteç” olarak uyandırır ve Tonto, John'un savaşta öldürülemeyeceğini açıklar. Tonto ayrıca, Ranger'lerden Collins'in Dan'e ihanet ettiğini ve Cavendish ile çalıştığını söyler. John'un öldüğü sanıldığı için kimliğini düşmanlardan korumak için bir maske takıyor. Tonto, John'a düşmüş Rangers'ın rozetlerinden yapılmış bir gümüş mermi verir ve onu Wendigo denilen mistik bir canavar olduğuna inandığı Cavendish'te kullanmasını söyler.

Collins, geçenlerde ziyaret edilen bir genelevde Red Harrington, iki kişiyi Dan ve Collins'in lanetli bir gümüş kayaya karşı savaşı hakkında bilgilendirir. Bu arada Cavendish'in adamları, Komank olarak gizlendi ve sınır yerleşimlerine baskın düzenledi. John ve Tonto, akıncıların Dan'in dul eşi oğlu Rebecca ve Danny'yi kaçırmasından sonra gelir. Collins, önceki davranışlarından pişmanlık duyarak anne ve çocuğa kaçmasına yardım etmeye çalışır, ancak onları kurtarmaya çalışan Cole tarafından öldürülür. Akıncılara düşman Comanches olduğunu iddia eden Cole, demiryolunun yapımına devam ettiğini duyurdu ve Kumandanları silmek için ABD Süvari Kaptanı Jay Fuller'ı gönderdi.

Bir Comanche kabilesi, çiftin Yerel topraklarda demiryolu parçalarını bulmasından sonra John ve Tonto'yu ele geçirdi. Lider John’a Tonto’nun geçmişini anlatıyor: Bir çocuk olarak Tonto Cavendish’i ve bir başka adamı yakın ölümden kurtardı ve daha sonra onlara cep saati karşılığında gümüş cevheri dolu bir dağ gösterdi. Adamlar, yeri gizli tutmak için kabileyi öldürdüler ve Tonto'yu, ikisinin wendigo olduğuna inanan büyük bir suçluluk duygusuyla bıraktılar.

Süvariler Comanche’ya saldırdıkça Tonto ve John kaçar. Gümüş madeninde ikili, Cavendish'i ele geçirdi. Tonto, John'un Cavendish'i öldürmek için gümüş mermiyi kullanmasını ister, ancak John reddeder. Cavendish'i Cole ve Fuller'ın gözetimine iade ettikten sonra, Cole, Cavendish'in ortağı ve kardeşi olduğu ortaya çıkar. Kabileyi katlettiği için savaş suçlusu olarak etiketlenmekten korkan Fuller, Cole ile birlikte. Rebecca rehin tutulur ve John idam edilmek üzere madene iade edilir. Tonto onu kurtardı ve ikisi kaçtı. Cole'un yasalara aykırı ve pişmanlık duymayacak kadar güçlü olduğunun farkına varmak, çünkü Tonto'yu görmezden gelmek konusundaki kibirleri, Komançların kitlesel katliamlarına ve sevdiklerinin kaçırılmasına yol açtığı için, maskeyi tekrar yapıyor.

Promontory Summit’te, demiryolunun sendika töreni sırasında Cole, gerçek planını ortaya koyuyor: demiryolu şirketini kontrol altına almak ve mayınlı gümüşü daha fazla güç elde etmek için kullanmak. John ve Tonto nitrogliserin çalıyor ve demiryolu köprüsünü yok etmek için kullanıyorlar. Red'in yardımıyla Tonto, treni gümüşle çaldı ve Cole, Cavendish ve Fuller, onu Rebecca ve Dan Jr.'ın tutsak tutulduğu ikinci bir trende takip etti. At sırtında, John her iki trende de devam eder. Öfkeli bir kovalamacanın ardından her iki trende de kavga ettikten sonra, John Cavendish & Fuller'ı öldürdü ve Rebecca ve Dan Jr.'ı kurtardı. Tonto, Cole'u altında duran boğulmadan, geçen yıllar boyunca sakladığı cep saatini Cole'a geri verdi. bütün gümüşler.

Kasaba John'u bir kahraman olarak tanır ve ona kolluk kuvvetleri sunar. John reddeder ve o ve Tonto kaçar. 1933 yılında, Will hikayenin gerçeğini sorgular. Tonto ona gümüş bir kurşun verir ve kendisine karar vermesini söyler ve sonra ayrılır.
10
10
2,354 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın