6.8 IMDB Puanı

Küçük Ayak Full 720p Tek Parça izle

(Smallfoot)
  • Yapım Yılı
Senaryo Karey Kirkpatrick, Clare Sera, John Requa, Glenn Ficarra, Karey Kirkpatrick, Sergio Pablos, Sergio Pablos
Küçük Ayak izle, Küçük Ayak Altyazılı izle, Küçük Ayak Türkçe Dublaj izle, 2018 ABD Yapımı olan Küçük Ayak filminin toplam süresi 1 saat 36 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Komedi, Macera ve Animasyon'dur. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 6,7'dir. Filmin yönetmenliğini Karey Kirkpatrick ve Jason Reisig yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Karey Kirkpatrick ve Clare Sera yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Channing Tatum, James Corden, Zendaya

Küçük Ayak Filminin Konusu: Yetiler Himalayalar, Nepal'de bir dağın tepesinde, bulutların üzerinde ve görmekten uzak bir yerde yaşıyor. Migo, geçmişin lideri olan Stonekeeper tarafından tutulan antik taşların yasasına uyan bir ailedir. Migo'nun babası Dorgle, her sabah başını havada havaya uçurur, bu da güneşin yükselmesine izin verdiğine inanır. Gong'un nasıl çalınacağını öğrenen Migo, Stonekeeper'in sevdiği, Meechee'nin kızının dikkatini çeker ve gongu kaçırır, köyün dışına çıkar. Orada, Migo bir uçak kazası olduğuna tanıklık ediyor ve "efsane" (insan) adını buluyor. Migo, köylülere gördüklerini anlatmak için geri dönüyor, ama kanıtı yok. Stonekeeper onu köyden uzaklaştırır.

Migo, aniden Gwangi, Kolka ve Fleem tarafından ziyaret edildi ve onu Meechee'nin liderliğindeki Smallfoot Evidentiary Society'ye (S.E.S.) getirdi. Migo'nun taşlara rağmen, altına hiçbir şey olmadığı söylentilerine rağmen bulutların altına inmesini emrediyor. Biraz tereddüt ettikten sonra, Migo gitmeyi kabul eder, ancak ipi enstantane ve araziyi keşfettiği Migo düşer.

Percy Patterson, bütünlüğünü kaybeden bir vahşi yaşam belgesel film yapımcısı. Yeti'yi gören pilotla tanıştı ve şöhretini tekrar kazanmak için çaresiz bir girişimde asistanını Brenda'yı filme çekmek için bir yeti gibi giyinmeye çalıştı. Onun yerine onu terk ediyor. Migo yerel pub'a ulaşır ve onunla iletişim kurmaya çalışırken Percy'yi bilmeden korkutur. Migo onunla Percy'yi alır ve bir kar fırtınası yapmak için bir mağarada dururlar. Percy'nin peşinden koşarken, Migo'nun parmağı bir ayı tuzağına yakalanır ve Percy tuzağı çıkartarak ve Migo'nun yarasını koli bandıyla sararak ona merhamet eder. Percy, Migo ile gitmeyi kabul ediyor ve onlar da S.E.S. Köy, Percy'nin görünüşü ile karıştırılıyor, ama mutlu bir şekilde onu kabul ediyor ve kültürünü öğreniyor; Stonekeeper'ın dehşetine kadar. Daha sonra, Stonekeeper, Migo'yu sarayın içine alır ve ona gerçeği ortaya çıkarır: yine de bulutların altında yaşar, ama onlara saldıran insanlar tarafından zorlanmışlardır. Onları güvende tutmak için taşları yarattılar. Köyün korunması için, Migo, yüksek irtifa hastalığı yaşamaya başlayan Percy'nin tüysüz bir vahşi yak olduğunu söyleyerek yalanları devam ettirmeyi kabul eder. Stonekeeper Percy'yi alır ve bir kutuya kilitler, böylece Percy daha fazla hastalanabilir. Migo daha sonra Meechee'nin evine geri dönmek için Percy'yi aldığını keşfeder. Migo, Gwangi ve Kolka ile dağdan aşağıya atlar.

Percy'yi bıraktıktan sonra Meechee, Katmandu'daki harikalar tarafından dikkati dağıtır ve yanlışlıkla bir bozulmaya neden olur. Meechee, polis tarafından saldırıya uğradı, ancak Gwangi, Kolka ve Migo tarafından kurtarıldı. Henüz dağa geri dönmeye çalışır, ancak Stonekeeper'ın taşlarını kullanarak aşağıya çekilen bir SWAT helikopteri tarafından kovalanır. Migo'nun yanı sıra, güvenliğe kaçış var. Daha sonra, Percy kar aracına ulaşır ve isteksizce onu kurtarmak için Migo'yu bir sakinleştirici tabanca ile vurur. Polis, düşündüklerini yakalayıp, Migo'dur (aslında Percy'nin kılık değiştirmesi). Percy halkın rahatsızlığı ve dolandırıcılık nedeniyle tutuklandı.

Migo ve Stonekeeper, sarayın içinde, köye geri dönerken, kendilerine yalan söyledikleri için özür dilerken, gerçeği açıklar. Migo, diğerlerine, insanlar yine de o kadar korkmuş olsalar bile, hala onlarla iletişim kurmaya çalıştıklarını söyler. Henüz köyden ayrılır ve polis tarafından karşı karşıya kalır. Percy, toplum hizmetini yerine getirdi ve Brenda kalabalığın içinden ortaya çıktı ve yetişmek için ayağa kalktı. İnsanların geri kalan kısmı yavaş yavaş hoş karşılanır ve onları hayatlarına kabul eder.
10
1,410 Görüntülenme