5.3 IMDB Puanı

Korkusuz (2003) Full 720p Tek Parça izle

(Daredevil)
  • Yapım Yılı 2003
Yönetmen Mark Steven Johnson
Senaryo Mark Steven Johnson
Oyuncular Ben Affleck, Jennifer Garner, Colin Farrell, Michael Clarke Duncan
Ödüller 5 ödül & 16 Adaylık.
Korkusuz (2003) izle, Korkusuz (2003) Altyazılı izle, Korkusuz (2003) Türkçe Dublaj izle, 2003 ABD Yapımı olan Korkusuz (2003) filminin toplam süresi 1 saat 43 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Suç, Macera ve Aksiyon'dur. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 5,3'tür. Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Mark Steven Johnson yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Ben Affleck, Jennifer Garner, Colin Farrell

Korkusuz (2003) Filmin konusu: Matt Murdock, New York'taki Hell's Kitchen semtinde yaşayan en iyi arkadaşı Franklin "Foggy" Nelson ile birlikte çalıştığı kör bir avukat. Çocukken, Matt zehirli bir atık dökülmesinden kör olmuştu. Kaza Matt'in diğer duyularını geliştirdi ve sonar titreşimleriyle "görmesi" için sonar verdi. Matt'in babası, boksör Jack "Şeytan", onu daha önce istihdam etmiş olan gangster için sabit bir mücadeleye girmeyi reddettikten sonra öldürüldü. Babasının ölümünden sonra Matt, Hell's Kitchen'ı uyanık suç savaşçısı "Daredevil" olarak kontrol eden tüm suçları durdurmaya söz verdi.

Matt, aynı zamanda Matt'in babasını çalıştıran, aynı zamanda Kingpin olarak bilinen ve suç lideri olan Wilson Fisk ile iş yapan işadamı olan Nikolas Natchios'un kızı Elektra Natchios ile tanışır. Nikolas, Fisk ile olan ilişkisini sona erdirmeye çalıştığında, gangster, doğaçlama amacı olan İrlandalı tetikçi Bullseye'yı öldürmesi için tuttu. Matt, Bullseye'yı durdurmaya çalışıyor, ama Bullseye, Nikolas'ı öldürmeyi ve bu süreçte Matt'in alter egosunu çerçevelemeyi başardı. Elektra, intikam almaya yemin ederken, muhabir Ben Urich gizli kimliğini keşfetti. Matt'in Hell's Kitchen için iyi şeyler yapmış olduğuna inanan Urich, Matt'e Bullseye'nın Elektra'nın peşinden gideceğini söyler.

Matt, Bullseye'yı izler, ancak dövüş sanatlarında kendi eğitimini kullanmayı planlayan Elektra, babasının ölümünün intikamını almak için saldırıda bulunur. Matt'i yendi ve yaraladı; maskesini çıkarmayı başardığında, Matt'in gizli kimliğini ve masumiyetini keşfeder. Sadece Bullseye ile savaşmak zorunda kalan Elektra, tetikçi tarafından aşırı güçlendi ve öldürüldü. Yaralı bir Matt, gizli kimliğini bilen, sırdaşı Peder Everett tarafından bakıldığı bir kiliseye gider. Biraz iyileşdikten sonra Matt, onu kiliseye kadar takip eden Bullseye ile savaşır. Bullseye, yüksek sesin Matt'in zayıflığı olduğunu keşfetti ve onu aciz bıraktıktan sonra çivili bir tahta parçası ile öldürmeye hazırladı. Matt saldırıyı engeller ve komşu binaya yerleştirilen ve ateş etmeye hazır olan bir FBI keskin nişancıyı duyar. Mermi ateşlenirken Matt, merminin yolundan çıkar ve Bullseye'nın ellerini içine çeker. Bullseye merhamet için yalvardığında, Matt onu kilisenin çantasından atar. Bullseye, Urich'in arabasının kaputuna iner, ağır şekilde yaralandı ama diri.

Fisk’in Kingpin ve Bullseye’nin işverenliği olduğunu öğrendikten sonra Matt, Fisk’in ofisine gidiyor. Orada, Matt ve Fisk şiddetli bir kavga başlar; Bununla birlikte, Fisk, büyüklüğü ve kaba kuvveti nedeniyle şaşırtıcı derecede güçlü bir savaşçı olduğunu kanıtladı ve Matt, mücadelenin çoğu için egemen oldu. Yerde yatarken Matt, Fisk'e Murdock'un sevdiği insanları neden öldürdüğünü, Jack Murdock'un yıllar önce de dahil olduğunu sordu: Fisk, Jack'in öldürdüğü sırada Fallon'un altında çalıştığı için sadece iş olduğunu söyledi. yanlış zamanda yanlış aile ". Öfkelenen Matt, gücünü yeniden kazanır ve Fisk'in bacaklarını kırar, ancak suçlu bağlantılarını keşfeden polis tarafından tutuklanmasına izin vermek yerine onu öldürmekten kaçınır. Elinden alınmadan önce, Matt'in kendisini güçlendirdikten sonra gizli kimliğini de keşfeden Fisk, intikam almaya yemin eder, Fisk'in Matt'in gizli kimliğini açığa çıkaramayacağına işaret eder, çünkü kör bir adam tarafından dövülmenin aşağılanmasının algılanmasına neden olur. diğer hapishane mahkumları tarafından zayıf. Babasının cinayeti üzerine kapanışa geçen Matt, günlük rutine geri döndü ve Urich'in Matt'in gerçek kimliği hakkındaki makalesini yayınlamayacağına dair güvence verdiği son kez bir araya geldi.

Krediler ortasında bir sahnede Matt ile yüzleşmesinden sonra bir hapishane hastanesine taşınan ve ciddi şekilde sargılan Bullseye'nın, bir şırınga iğnesiyle bir sineği bastırdıktan ve "Bullseye" dedikten sonra hala mükemmel bir amacı olduğu gösterilmiştir.
10
10
3,725 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın