7.7 IMDB Puanı

Kelebek Etkisi Full 720p Tek Parça izle

(The Butterfly Effect)
  • Yapım Yılı 2004
Yönetmen Eric Bress, J. Mackye Gruber
Senaryo J. Mackye Gruber, Eric Bress
Oyuncular Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart, Elden Henson
Ödüller 1 ödül & 8 Adaylık.
Kelebek Etkisi izle, Kelebek Etkisi Altyazılı izle, Kelebek Etkisi Türkçe Dublaj izle, 2004 Kanada ve Abd ortak yapımı olan Kelebek Etkisi filminin toplam süresi 1 saat 53 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Dram, Bilim Kurgu ve Gerilim'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,7'dir. Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Eric Bress ve J. Mackye Gruber yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Ashton Kutcher, Amy Smart, Melora Walters

Kelebek Etkisi Filmin konusu: Büyüyor, Evan Treborn ve arkadaşları, Lenny ve kardeşleri Kayleigh ve Tommy Miller, sık sık Evan'un karartılmasına neden olan şiddetli psikolojik travmalar yaşadı. Bu travmalar, Kayleigh ve Tommy'nin babası George Miller'ın (Eric Stoltz) çocuk pornografisinde yer almaya zorlandığını; kurumsallaştırılmış babası Jason Treborn (Callum Keith Rennie) tarafından neredeyse ölüyor; yanlışlıkla bir anne ve bebek kızını arkadaşları ile dinamitle oynarken öldürmek; ve köpeğini görmek, Tommy tarafından yandı.

Yedi yıl sonra, yurt odasında bir kızı eğlendirirken, Evan ergenlik dergilerinden okuduğunda, zamanda geriye gidebileceğini ve geçmişinin parçalarını yeniden keşfedebileceğini keşfeder. Onun seyahat eden bölümleri, çocukken yaşadığı sık kararsızlıklardan sorumludur, çünkü bunlar, yetişkin benliğinin bilincini işgal ettiği anlardır, tıpkı Evan'ın kendisinin zaman yolculuğu ile ilgili sıkıntılarını paylaştığını anladığında, babası boğulduğu an gibi. Bununla birlikte, mevcut yaşamını dramatik bir şekilde değiştiren gözden geçirilmiş seçimlerinin sonuçları vardır. Örneğin, kişisel zaman çizelgesi, kendisini kardeşçe bir üniversite öğrencisi olarak, Tommy'yi öldürmekten tutuklanan bir mahk inm ve bir çifte amputee olarak bulduğu alternatif geleceğe götürür. Sonunda, geçmişi düzeltmek için niyetleri iyi olsa da, eylemlerinin, onun ya da en azından arkadaşlarının yararlanamadığı öngörülemeyen sonuçlara sahip olduğunu fark eder. Üstelik, alternatif zaman çizelgelerinden düzinelerce yıllık yeni anıların asimilasyonu, ona beyin hasarı ve ciddi burun kanamalarına neden olur. Nihayetinde, kendisinin ve arkadaşlarının geçmişi değiştirmeyi sürdürdüğü sürece iyi bir geleceğe sahip olamayacağı ve yardım etmekten ziyade onlara zarar verdiğini fark ettiği sonucuna varır.

Evan, ilk kez bir çocuk olarak Kayleigh ile tanıştığı güne kadar bir sefer geçirir. Kasıtlı olarak onu üzüyor ve böylece Tommy ve anneleri boşanırken babaları yerine farklı bir mahallede anneleriyle birlikte yaşamaya karar verecekler. Sonuç olarak, onlar yıkıcı bir yetiştirmeye maruz kalmazlar, Evan'la yetişemezler ve mutlu, başarılı yaşamlara devam ederler. Evan, Lenny'nin oda arkadaşı olduğu bir üniversite yurt odasında uyanır. Bir test olarak, Kayleigh'in nerede olduğunu sorar, Lenny "Kim Kayleigh?" Diye cevap verir. Bu sefer her şeyin yolunda olduğunu bilerek, Evan bir daha asla zaman çizelgesini değiştirmekten kaçınmak için günlüklerini ve videolarını yakıyor.

New York'ta sekiz yıl sonra, Evan bir ofis binasından çıkar ve Kayleigh tarafından sokakta geçiyor. Kısa bir tanıma görüntüsü her iki yüzünün üzerinden geçmesine rağmen, ikisi de yürümeye devam etmeye karar verirler.
10
2,636 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın