4.7 IMDB Puanı

Jonah Hex Full 720p Tek Parça izle

(Jonah Hex)
  • Yapım Yılı 2010
Yönetmen Jimmy Hayward
Senaryo Mark Neveldine, Brian Taylor, William Farmer, Mark Neveldine, Brian Taylor, John Albano, Tony DeZuniga
Oyuncular Josh Brolin, John Malkovich, Megan Fox, Michael Fassbender
Ödüller 1 ödül & 4 Adaylık.
Jonah Hex izle, Jonah Hex Altyazılı izle, Jonah Hex Türkçe Dublaj izle, 2010 ABD Yapımı olan Jonah Hex filminin toplam süresi 1 saat 21 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Fantastik, Dram ve Aksiyon'dur. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 4,7'dir. Filmin yönetmenliğini Jimmy Hayward yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Mark Neveldine ve Brian Taylor yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Josh Brolin, Megan Fox, John Malkovich

Jonah Hex Filmin konusu: Amerikan İç Savaşı sırasında, Jonah Hex (Josh Brolin), komutanı Quentin Turnbull (John Malkovich) tarafından bir hastaneyi yakmasını emredinceye kadar Müttefik süvari olarak görev yaptı. Hex reddetti ve en iyi arkadaşı Turnbull'un oğlu Jeb'i öldürmek zorunda kaldı. Savaştan sonra, Turnbull ve onun uygulayıcısı Burke (Michael Fassbender), Hex'i bağladı ve evi, karısı ve oğluyla birlikte yanarken izlemeye zorladı. Turnbull daha sonra Hex'in yüzünü baş harfleriyle markalaştırır ve ölüme terk eder. Günler sonra, Amerikan Kızılderilileri Jonah'ı mistik güçleriyle canlandırıyor ve ona ölüleri geçici olarak diriltebilme yeteneği veriyor. Turnbull görünüşte bir otel yangında öldüğünde, Hex ödül avcılığına dönerek intikam için açlığını giderir ve Turnbull'un baş harflerini örtmek için yüzünün markalı yüzünü sarar.

1876'da, Turnbull canlı ve iyi, deneysel bir "süper silah" bileşenini taşıyan bir treni kaçırıyor, askeri muhafızlarını ve sivil yolcuları aynı şekilde katılıyor. Hırsızlıktan haberdar olunca, Başkan Grant (Aidan Quinn), Turnbull’un Amerikan Centennial’ında 4 Temmuz’da terörist bir saldırı planladığını tahmin ediyor. Grant, Ordu Teğmen Grass'a (Will Arnett) Turnbull'u durdurmak için Hex kiralaması talimatını verdi.

Jonah geceyi, biçimsiz insanlara profesyonel sebeplerden daha fazla çeken bir fahişe olan Lilah (Megan Fox) ile bir genelevde geçirir. Ertesi sabah ayrılmaya hazırlanırken, Grass'ın adamları içeri girdi ve Turnbull'un hala hayatta olduğunu söyledi. Ona, sorgu sırasında ölmeden önce, Turnbull'un kuzeybatıya yöneldiğini söyleyen tren kaçırma olayından yakalanan bir haydut gösterdi. Jonah, kısa bir süre önce Güney Carolina'da yasadışı bir ölüm eseri pavyonu düzenleyen eski Konfederal Albay Slocum (Tom Wopat) tarafından işe alındığını bilen adamı diriltir.

Bozuk bir Washington aristokratı olan Adleman Lusk (Wes Bentley) sayesinde Turnbull, Eli Whitney tarafından icat edilen silahın kalan bileşenlerini çaldı.

Hex, Güney Carolina'da Slocum'la karşılaştığında, Slocum konuşmayı reddediyor ve Hex'e Turnbull'un ölü oğlu Jeb'e babasının nerede olduğunu sormasını söylüyor. Jonah daha sonra Slocum'un adamlarını alt etti ve Slocum'u kendi savaşçıları tarafından öldürülmesi için kendisini halkaya attı. Yüzüğü ateşe verdikten sonra, onu takip etmeye başlayan Slocum'un işleyicileri tarafından işkence görmekte olan bir köpeği serbest bırakıyor.

Gettysburg'daki bir mezarlıkta Jonah kazıyor ve Jeb'i (itibarsız bir Jeffrey Dean Morgan) yeniden diriyor. Jonah, Jeb'i öldürdüğü için özür diler ve daha fazla insanı öldürmeden önce babasının durdurulması gerektiğini söyler. Jeb, öbür dünyaya dönmeden önce babasının Fort Resurrection'da olduğunu ortaya koyuyor.

Kaleye girdikten sonra Jonah Turnbull'la yüzleşir, birkaç adamı öldürür, ancak Turnbull kaçar ve Hex, Burke'den ölümcül bir yara alır, ancak kaçar. Birkaç gün boyunca ölüme yaklaşmak üzere bir tarlada çöküyor. Hex'in geri dönüşünü öngören Turnbull, Burke'ü ona "Hex'in sevdiği bir şey" getirmesi için gönderir, böylece Burke Lilah'ı genelevden kaçırır. Turnbull, "süper silahı" Gürcistan'daki zemine yerleştirilmiş küçük bir kasabada yüzlerce kişinin ölümüne neden oldu. Grant haberi aldığında, yardımcısı Turnbull'un nereye varacağı hakkında hiçbir fikirleri olmadığını ve her yüzyıllık kutlamayı korumak için yeterli askeri insan gücüne sahip olmadıklarını bildirdi.

Hex, onu iyileştiren bir tören yapan Kızılderili müttefikleri tarafından bulunur. Turnbull’un Washington’a, Washington’a saldırmayı planladığı ve sonra onu durdurmak için yalnız Bağımsızlık Limanı’na gittiğini söyleyen Teğmen Grass’a bir mesaj iletiyor. Jonah, Turnbull'un demir savaş gemisinin demirlendiği limana sızmaya çalıştığında, Burke onu görür ve ona saldırır. Onaltılı güçler ve onu öldürür, sonra vücudunu tamamen yakması için diriltir. Turnbull, Lilah'ı silah zoruyla tutuyor ve Jonah'ı teslim olmaya zorluyor. Jonah ve Lilah gemisini elinde tutsak tuttuklarında, Turnbull Washington'a doğru buharlanıyor. Teğmen Grass'un komuta ettiği bir monitör Turnbull'u ele geçirdi, ancak silahla hızla imha edildi.

Lilah kendini ve Jonah'ı serbest bırakır ve Jonah Turnbull'u durdurmak için güverteye koşarken muhafızları tutar. Turnbull üst eli kazanır ve silahın ateş etmesini emreder, ancak dövüş onları Hex'in geminin kemer besleyicisine sıkıştığı ve tetik kabuğunu sıkıştığı makine dairesine götürür. Sonra acımasızca Turnbull'u yener ve Lilah'ı kurtarmadan önce boynunu bir teçhizatla yakalar. Çift, tıpkı tetik kabuğu tutuşur gibi suya atlar, Turnbull'u ve tüm adamlarını öldürür. Ertesi gün, Başkan Grant, Jonah'ı büyük miktarda para ve tam bir afla ödüllendirdi ve ona tüm ABD’nin Şerif’i olarak iş teklif etti. Jonah reddediyor, ancak cumhurbaşkanı ona ihtiyaç duyarlarsa onu bulabileceklerini garanti ediyor. Lilah onu Beyaz Saray dışında bekliyor ve şehri birlikte terk ediyorlar.

Jonah, babasını öldürmek zorunda kaldığı için özür dilemek için Jeb'in mezarını ziyaret eder, ardından köpeğiyle mezarlıktan çıkar.
10
10
3,184 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın