7.1 IMDB Puanı

Doğaüstü – Chronicle Full 720p Tek Parça izle

(Chronicle)
  • Yapım Yılı 2012
Yönetmen Josh Trank
Senaryo Max Landis, Max Landis, Josh Trank
Oyuncular Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan, Michael Kelly
Ödüller 2 ödül & 7 Adaylık.
Doğaüstü - Chronicle izle, Doğaüstü - Chronicle Altyazılı izle, Doğaüstü - Chronicle Türkçe Dublaj izle, 2012 ABD Yapımı olan Chronicle filminin toplam süresi 1 saat 24 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Bilim Kurgu, Dram ve Gerilim'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,1'dir. Filmin yönetmenliğini Josh Trank yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Max Landis yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan

Doğaüstü - Chronicle Filmin konusu: Şubat 2012'de, Seattle genç Andrew Detmer (DeHaan) hayatının videosunu çekmeye başlar; annesi Karen kanserden ölüyor ve eski bir itfaiyeci olan alkolik babası Richard, sözel ve fiziksel olarak taciz edici. Okulda, Andrew sınıf arkadaşları tarafından sık sık zorlanıyor.

Andrew'un kuzeni Matt Garetty (Russell), onu bazı insanlarla kaynaşmasına yardımcı olmak için bir partiye davet ediyor, ancak filme katılımı bir katılımcıyla bir ayrılmaya neden oluyor ve hayal kırıklığına uğramaya başlıyor. Popüler öğrenci Steve Montgomery (Ürdün) tarafından, o ve Matt'in ormanda bulduğu tuhaf bir şeyi kaydetmeleri için ikna oldu. Üçlü, yere yüksek bir tuhaf ses duydukları ve kırmızıya dönüşen büyük bir parlak mavi kristal nesnesi keşfettikleri ve acı veren burun kanaması veren bir delik açarlar. Kristalin nesne şiddetli tepki vermeye başladığında, kamera kesilir. Haftalar sonra, Andrew, Matt ve Steve kendilerini telekinetik yeteneklerini sergiledikleri için kaydeder, ancak kendilerini aşırı hissettiklerinde burunlarından kanamaya başlarlar. Yakın bir dostluk geliştiriyorlar ve şakalarını oynamak için yeteneklerini kullanmaya başlıyorlar, ancak Andrew telekinetik bir yoldan ve bir ırmağa teleferik bir şekilde zorladığında, Matt onların güçlerini, özellikle de canlılara karşı kullanımını kısıtladıkları konusunda ısrar ediyor.

Kendilerini uçuşa hazır olduklarını keşfettikten sonra, mezun olduktan sonra birlikte dünyayı uçurmayı kabul ederler. Andrew, barışçıl doğası nedeniyle Tibet'i ziyaret etmek istiyor. Steve, popülerlik kazanmak için okul yetenek gösterisine katılmasını teşvik ediyor ve Andrew de aynı fikirde. Andrew, arkadaşlarını etkileyici bir sihir gösterisi olarak güçlerini gizleyerek şaşırtıyor. Gösteriden sonra Andrew, Matt ve Steve, Andrew'un ilgi odağı olduğu bir ev partisinde kutlanıyor. Onun sınıf arkadaşı Monica ile içtikten sonra, o ve Andrew sevişmek için üst kata gidiyorlar, ama her ikisini de küçük düşürerek, onun üzerine kustu.

Zaman geçtikçe, Andrew giderek artan ve agresif oluyor. Richard bir kavga sırasında Andrew'a saldırarak tokat attığında, Andrew şiddetli bir şekilde Richard'ın yaralanmasına yol açarak babasının saldırısını geri çevirir. Onun patlaması o kadar aşırı ki, Steve ve Matt'e psişik olarak bağlanmış burun kanaması yapıyor. Matt, burun kanamasını göz ardı ederken, Steve fırtınanın ortasında Andrew'a uçar ve ona yardım etmeye çalışır. Ancak, Andrew gittikçe hayal kırıklığına uğrar ve Steve aniden yıldırım çarpıp öldürüldü. Steve'in cenazesinde Matt, Steve'in ölümünün şüpheli sebebi hakkında Andrew'le yüzleşir. Andrew, Matt'e karşı olan sorumluluğu reddederken, Steve'in mezarında özel olarak affedilmek için yalvarır.

Andrew Matt'den uzaklaşır ve yine okulda kendini dışlanmış bulur. Okulda bir kabadayı Andrew'dan Monica'yı kustuğu için alay ettikten sonra Andrew güçlerini kullanarak zorbalığın ağzından üç dişi çıkarır ve bu da diğer öğrencileri çok fazla kan kaybetmesine ve dehşete düşürmesine neden olur. Andrew kendini bir aptal yırtıcı olarak tanımlamaya başlar, kendi güçlerini ondan daha zayıf olanlara zarar vermek için suçluluk hissetmemesi gerektiğini rasyonalize eder. Annesinin durumu kötüye giderken, Andrew, Richard'ın itfaiyeci ekipmanını kullanarak kendini gizliyor ve ilaç için parayı çalmayı planlıyor. Yerel bir çeteyi öldürdükten sonra bir benzin istasyonunu yakıyor; dikkati dağıtan kişi hırsızlığı farkettiğinde ve bir av tüfeği ile silah ucunda tuttuğunda, Andrew telsizin tüfeğini alarak bir propan tankına boşalır ve bu da sahibi öldürür ve Andrew'ı ağır yanıklarla ve polis soruşturmasıyla terk eder. Onun başucunda, babası bilinçsiz Andrew'ı annesinin öldüğü konusunda bilgilendirir ve Andrew ölümüne öfkeyle saldırır. Babası onu vurmak üzereyken, Andrew uyandırır ve hastane odasının duvarı patlar ve yine Richard'ı incitir.

Doğum günü partisinde, Matt bir burun kanaması geçirir ve Andrew'un başı dertte. O ve sevgilisi Casey, Andrew'un dışarıda kalacağı hastaneye gidiyor. Andrew, hastaneyi hastanenin yüksek bir katından ölümüne atmaya çalışırken Richard'ı kurtardıktan sonra, Space Needle'daki kuzeniyle yüzleşir ve onunla akıl yürütmeye çalışır, ancak Andrew, onu kontrol etmek için algılanan herhangi bir girişimde düşmanca ve irrasyonel olarak büyür. Andrew, Matt'e saldırır ve parite, şehir boyunca kavga eder, binalara çarparak ve araçlara biner. Polis kolunda Matt'i çektiğinde, Andrew düzinelerce polisi ve arabalarını havaya fırlatır ve ardından etrafındaki binaları yok etmek için yüzlerce hayatı tehdit eden güçlerini kullanır. Kuzenine ulaşamayan ve başka bir seçenek bırakmayan Matt, güçlerini kullanarak Andrew'u yakın bir heykelin mızrakla öldürerek öldürdü. Polis Matt'i çevreliyor, sonrasında uyandırıyor ve uçuyor.

Daha sonra Matt, Andrew'un kamerasıyla Tibet'e iniyor. Matt, Andrew'a hitap ederken kameraya konuşurken, gözyaşlarına kuzenine özür diler ve Andrew'un kötü bir insan olmadığını bildiğini belirtir. Matt güçlerini iyi kullanmak ve delikte onlara ne olduğunu öğrenmek için yemin eder. Kamerayı, uzaklaşmadan önce uzaktaki Tibetli bir manastırı görecek ve kamerayı geride bırakacak şekilde konumlandırıyor.
10
10
4,790 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın