7.1 IMDB Puanı

Blade : Bıçağın İki Yüzü Full 720p Tek Parça izle

(Blade)
  • Yapım Yılı 1998
Yönetmen Stephen Norrington
Senaryo David S. Goyer
Oyuncular Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N'Bushe Wright
Ödüller 4 ödül & 8 Adaylık.
Blade : Bıçağın İki Yüzü izle, Blade : Bıçağın İki Yüzü Altyazılı izle, Blade : Bıçağın İki Yüzü Türkçe Dublaj izle, 1998 ABD Yapımı olan Blade : Bıçağın İki Yüzü filminin toplam süresi tam 2 saat'dir. Filmin yer aldığı film türleri ise Korku, Bilim Kurgu ve Aksiyon'dur. Filmin yönetmenliğini Stephen Norrington yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise David S. Goyer yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson

Blade : Bıçağın İki Yüzü Filmin konusu: 1967 yılında hamile bir kadın doğum yaparken bir vampir tarafından saldırıya uğradı. Doktorlar bebeğini kurtarabilir ama kadın enfeksiyondan ölür.

Otuz yıl sonra, 1997 yılında, çocuk vampir avcısı Blade oldu. Vampir Deacon Frost'a ait bir Los Angeles rave kulübüne baskın düzenliyor. Polis, vampirlerden birini hastaneye götürür. Dr. Curtis Webb'i öldürür ve hematolog Karen Jenson'u besler ve kaçar. Blade Karen'ı eski arkadaşı Abraham Whistler (Kristofferson) tarafından tedavi edildiği güvenli bir eve götürüyor. Whistler, o ve Blade'in vampirlere karşı güneş ışığı ve gümüş gibi temel zayıflıklarına dayanan silahlar kullanarak gizli bir savaş sürdürdüğünü açıklıyor. Karen'ın bir vampirin ısırmasıyla “işaretlendiği” gibi, hem o hem de Blade, şehri terk etmesini söylüyor.

Bu arada, vampir yaşlıları toplantısında, genç vampirlerin fraksiyonunun lideri olan Frost, vampirler ve insanlar arasındaki savaşı kışkırtmaya çalıştığı için azarlanıyor. Frost ve onun türünün vampir olarak doğmadığı ve bu yüzden saf kan olmadığı için, sosyal olarak aşağıdan sayılırlar. Buna cevaben, Frost'un icracı olanlardan biri var ve otoritelerini diğerlerinden ayırıyor.

Evine döndüğünde Karen, bir vampirin kontrol ettiği bir insan kölesi olan "tanıdık" olan polis memuru Krieger tarafından saldırıya uğradı. Blade Krieger'i bastırıyor ve vampir tarihinin bir arşivini bulmak için ondan bilgi kullanıyor. Daha sonra, saklanmakta olan Blade, kendini kan alma arzusuna boyun eğmesini engelleyen özel bir serumla enjekte eder. Bununla birlikte, serum aşırı kullanım nedeniyle etkinliğini kaybetmeye başlıyor. Krieger, Frost'la olanları bilgilendirir ve Frost, Krieger'i öldürür ve yer.

Antikoagülan EDTA'yla olası bir replasman olarak deney yaparken, Karen vampir kanıyla kombine edildiğinde patladığını keşfeder. Enfeksiyonu tedavi edebilen bir aşı sentezlemeyi başarır, ancak Blade gibi bir insan-vampir melezinde çalışmayacağını öğrenir. Frost ve adamları sığınağa saldırdı, Whistler'ı etkiledi ve Karen'ı kaçırdı. Blade döndüğünde, Whistler'ın intihar ettiğini ve EDTA ile doldurulmuş özel şırıngalarla kendini silahlandırmasına yardım eder.

Blade, Frost'un çatı katından Karen'ı kurtarmaya çalıştığında, hâlâ o gece geri geldiğini ve kendisini yakan vampir olarak ortaya çıkarıp kendini gösteren Frost tarafından getirildiğini ortaya koyan hala hayatta kalan annesini bulmak için şok oldu. Daha sonra bıçak bastırılır ve Frost'un vampir kan tanrısı La Magra için toplanan ritüeli gerçekleştirmeyi planladığı Ebedi Gece Tapınağı'na götürülür. Karen, ayrıştırıcı zombi benzeri bir yaratığa dönüşen Webb tarafından yutulmak için bir çukura atıldı. Karen Webb'i keskin bir kemikle yaralar ve kaçar. Bıçak kanından süzülür, ancak Karen ondan içmesine izin verir ve ona iyileşmesine neden olur. Don ritüeli tamamlar ve La Magra'nın gücünü alır. Blade, Blade'in annesi de dahil olmak üzere tüm kölelerinin öldürülmesinden sonra Frost'la yüzleşir. Onların dövüşü sırasında, Blade tüm şırıngaları ile Frost'u enjekte ederek vücudunu şişirip patlatır ve öldürür.

Karen, Blade'in kendini iyileştirmesine yardım etmeyi teklif ediyor ama onun yerine yeni bir serum oluşturmasını istiyor. Kısa bir yazıda, Blade Moskova'da bir vampirle yüzleşiyor.
Etiketler:
10
7,498 Görüntülenme