7.7 IMDB Puanı

Azap Yolu Full 720p Tek Parça izle

(Road to Perdition)
  • Yapım Yılı 2002
Yönetmen Sam Mendes
Senaryo Max Allan Collins, Richard Piers Rayner, David Self
Oyuncular Tyler Hoechlin, Rob Maxey, Liam Aiken, Jennifer Jason Leigh
Ödüller 1 Oscar Kazandı. Diğer 22 ödül & 79 adaylık.
Azap Yolu izle, Azap Yolu Altyazılı izle, Azap Yolu Türkçe Dublaj izle, 2002 ABD Yapımı olan Azap Yolu filminin toplam süresi 1 saat 57 dakika'dır. Filmin yer aldığı film türleri ise Suç, Dram ve Gerilim'dir. Filmin Imdb'den aldığı puan ise 7,7'dir. Filmin yönetmenliğini Sam Mendes yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını ise Max Allan Collins ve Richard Piers Rayner yapmıştır. Filmin başrolünde yer alan isimlerse şunlardır : Tom Hanks, Tyler Hoechlin, Rob Maxey

Azap Yolu Filmin konusu: 1931'de Büyük Buhran sırasında, Michael Sullivan, Sr. Illinois'deki Rock Island'daki İrlandalı mafya patronu John Rooney'nin uygulayıcısıdır. Rooney, yetim Sullivan'ı büyüttü ve onu kendi biyolojik oğlu Connor'dan daha çok seviyor. Rooney, Connor ve Sullivan'ı hoşnutsuz yardımcısı Finn McGovern'la buluşması için gönderir, ancak Connor McGovern'ı vurur, böylece Sullivan McGovern'ın adamlarını vurur. Sullivan'ın on iki yaşındaki oğlu Michael Jr., babasının arabasında saklandı ve olaya tanık oldu. Sullivan oğlunun gizliliğine küfretmesine rağmen, Rooney pervasız eylem için özür dilemesi için Connor'a baskı yapıyor. O gece, Connor Sullivan'ın karısı Annie ve küçük oğlu Peter'ı öldürdü. Aynı zamanda Sullivan'ı bir konuşma pusulasındaki pusuya yolladı. Sullivan bunun bir tuzak olduğunu fark eder, barda iki adamı öldürür ve kaçar. Hayatta kalan oğluyla birlikte Al Capone'yi aramak, çalışmak ve saklanmak üzere olan Connor'ın yerini keşfetmek için Chicago'ya gider.

Capone'un zararı Frank Nitti, Rooney'yi toplantıdan haberdar etmeden önce Sullivan'ın önerilerini reddetti. Rooney gönülsüz bir şekilde Nitti'nin, aynı zamanda röntgenci bir suç mahalli fotoğrafçısı olan Harlen Maguire'ın suikastçi göndermesini, Sullivan'ı öldürmesine izin veriyor. Maguire onu ve oğlunu yol kenarındaki bir lokantaya kadar izler, ancak Sullivan'ı öldürmede başarısız olur; Maguire'ın niyetlerini gerçekleştiren Sullivan, banyodan kaçar ve kaçmadan önce Maguire'in otomobil lastiğini delir.

Sullivan, emri verilen tepkiye tepki olarak, Capone'un parasını elinde tutan ve soygunculuk yapmaya çalıştığını söyleyerek soymaya başladı. Mafya parasını geri çektiğinde Sullivan engellenir, bu yüzden Rooney'nin muhasebecisi Alexander Rance'ı otelinde ziyaret eder. Karşılaşma, Maguire av tüfeğiyle girene kadar Rance Sullivan'ı durduran bir tuzak. Ardından gelen çapraz ateşte Rance öldürüldü, Maguire uçan cam parçaları nedeniyle sakatlandı ve Sullivan, defterlerle kaçtı; Sullivan kaçarken, Maguire onu sol kolundan vuruyor.

Babası yarasından düştüğünde, Michael Jr. babasını, çocuksuz yaşlı bir çiftin kurtarmasına yardım ettiği bir çiftliğe götürür. Sullivan oğluyla bağ kurar ve Connor'un yıllarca babasından ölü adamların isimlerini kullanarak zimmete geçirdiği hesap defterlerinden öğrenir. Sullivanlar giderken, çifte çalınan paranın çoğunu veriyorlar. Sullivan, Massoney'ye katılırken bilgilerle Rooney ile yüzleşir.Rononey, zimmete geçirmeyi çoktan biliyordu ve Connor'un, Sullivan'ın eliyle değilse, Rooney'nin ölmesinden sonra Chicago Kıyafetleri tarafından ölmesi muhtemel olduğunu biliyordu. Hala oğlundan vazgeçmeyi reddediyor. Sullivan'ı Michael Jr. ile birlikte gitmeye teşvik ediyor.

Daha sonra bir gece, karanlık ve yağmurla örtülmüş olan Sullivan, Rooney'yi bulur, bir Thompson hafif makineli tüfek çıkarır ve tüm tarafını öldürür. Rooney katilinin Sullivan olduğu için mutlu olduğunu söylerken, isteksiz bir Sullivan tetiği çeker. Connor'u korumak için başka bir neden görmeyen Nitti, Sullivan'ın davayı sona erdirme sözü verdikten sonra yerini açıklar. Sullivan, Connor'un saklandığı ve onu öldürdüğü otele gider.

Sullivan, oğlunu Sara Teyze'nin Michigan Gölü kıyısındaki bir kasaba olan Perdition'daki sahil evinde kalmaya zorluyor. Bununla birlikte, buruşturulmuş ve biçimsiz bir Maguire tarafından vurulmuştur. Maguire ölmekte olan Sullivan'ın fotoğrafını çekmeye hazırlanırken, Michael Jr. ortaya çıkıyor ve Maguire'da bir silahı işaret ediyor, ancak ateş etme isteğini toplayamıyor. Sullivan silahını çıkarır ve oğlunun kollarında ölmeden önce Maguire'ı öldürür. Babasının ölümüne yas tutan Michael Jr. yaşlı çiftlerle birlikte yaşamaya başlar. Büyüyor, Michael, Jr. babasının tek korkusunun, oğlunun onun gibi olacağı yönündeki düşüncesi. Michael, Maguire ile babası arasındaki ölümcül karşılaşmadan bu yana hiçbir zaman silah tutmadığını belirtir. Sullivan'ın iyi ya da kötü bir adam olup olmadığı sorulduğunda, “Babamdı” diye cevap verir.
10
10
3,148 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın